Anti-Zaman Maskelerini Evde Yapın

milliyet

Çok sayıda kadın için doğadaki malzemeler bir güzellik aracı artık. Bizleri sıkı takip edenler olumlu sonuçları gördükçe, mutfaktaki herşeyden ve doğadan kendilerine cilt  maske ve kremleri  hazırlamayı günlük rutin iş haline getirdiler. Mükemmel ve ucuz bir çözüm olan bu uygulamalar için doğru olanı bılmek, bunu öneren uzmanın ttariflerine sadık kalarak uygulamak  önemli. Kendi evinizde doğal reçeteleri kolayca yapabilirsiniz. Örneğin göz çevresindeki kırışıklıkların nasıl giderileceğine dair ucuz olmayan pek çok çözümleri  var. Özellikle yüz kırışıklarına gelince, çok sayıda kozmetik rafları pek çok ürünle dolup taşmış durumda.Yaşlanmanın kaçınılmaz sonuçlarını hafifletecek yöntemleri için biraz istek ve az emekle öğrenebilirsiniz. Ben “anti-zaman maskesi” olarak anlatıyorum. Evinizde yapacağınız anti-kırışık yüz maskeleriyle çevrenizde fark yaratabilirsiniz.

Devamını oku…

Grip İlacı Arıda

Doğal Grip İlacımilliyet

Fiziksel ve zihinsel halsizlik, ağrılar,  grip, viral hastalıklara karşı doğada donanımlı  bir “polis” var! Arıların bize  hediyesi olan “propolis”, virüs ve bakterilere geçit vermiyor. Sadece bununla sınırlı değill: astım, erken yaşlanma, osteoporoz gibi sorunlara da deva oluyor. Bugünlerde grip salgını baş gösterecek.  Propolisi hemen edinin ve kullanmaya  başlayın. Nasıl bir madde, onu kısaca anlatayım; Kovanın içine girecek mikropları  öldürmek için, yumurtaları ve bebek arıları  bakterilerden korumak amacıyla propolisi oluşturuyor arılar. Eski çağlardan beri  kullanılmakta. Geçmişte propolis yaraların  kapatılması için bir yapışkan “plaster”  olarak kullanıldı.

Devamını oku…

Sıkı Cildin Şifresi Üzüm Çekirdeğinde!

milliyetuzum-cekirdegi

Cildiniz için üzüm çekirdeği yağını ihmal  etmeyin. Bütün kremlerinize katabilir, bu  doğal yağı yüzünüze  sürerek de  kullanabilirsiniz. Östrojendekine benzer  yapıtaşlarını içerdiğinden hücre yeniler,  cilt iyileştirici etkisiyle yüz güldürür.  Sarkmış derinin bağ dokusunun güçlenmesine  yardımcı olur. İçindeki vitaminler, mikro ve  makro elementler sarkma sürecini geciktirir.

Devamını oku…

Sedef Hastalığında Bitkilerden Yardım Aldınız mı?

Sedef Hastalığına Bitkisel Yardımmilliyet

Büyükbabalarımız ve büyükannelerimiz için çok önemli olan ‘bitkisel tedavi’ye ilgi yükseliyor. Eski dönemlerde, günlük yaşamda etkili olan sıcak kompresler,  bitki çayları veya bitkisel ayak banyoları şimdi yeniden revaçta.  Şifa dağıtan bitkiler, çoğu zaman mucizeler yaratıyor. Bitkilerin sağaltıcı yönleri  kimi zaman yavaş olabilir fakat daha kalıcı ve doğaldır.  Bazı tıbbi ilaçların  yan etkilerinin konuşulduğu   bu çağda, doğaya daha çok yönelmeliyiz.. Tabiatın bizlere armağanı olarak kabul edilmesi gereken, şifa taşıyan bitkilerin iyileştirici gücüne  daha fazla inanmamız gerekir. 

Devamını oku…

Kansızlığa pekmez ve polen

Kansızlığa pekmez ve polenmilliyet

Kansızlık pek ciddiye alınmaz. Tek çare olarak demir hapları görülür. Aslında oldukça önemsenmesi gerekir. Çünkü bazı önemli hastalıkların habercisi de olabilir. Kansızlık, dokulara, organlarımıza oksijen ve diğer maddeleri ulaştırmakla görevli kırmızı hücrelerin azlığı olarak ifade edilir. Bu hücreler belli bir miktarın altına inerse “kansızlık” başlar bedende. Bu azalma ile belli semptomlar da ortaya çıkar. Bu hastalığı, eksik olan demirin alınmasıyla giderme düşüncesi, bir uzman doktora gitmeden demir hapıyla çözüme gidilmesi fikri, sorunu daha da ilerletir.

Devamını oku…

Isırgan saçı uzatır, mango kırışıklıkları giderir!

mahmure

El değmemiş hali ile en iyi güzellik uzmanı olan doğada yetişen, bazı doğal meyve ve ürünlerin yer aldığı kremler veya evde kendi yapacağınız maskeler, uygulamalar, özü itibarıyla cildi sıkılaştırarak, yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlar.

Doğadan gelen gençlik ısırganda

Isırgan, cildi elastiki ve daha pırıltılı hale getiren özelliği ile şimdilerde kadınların en değerli doğal kozmetiği oldu. Isırgan tohumlarından elde edilen yağ adeta gençlik aşısı gibidir. Cilde sürüldüğünde derhal emilir, düzenli kullanıldığında ise taze bir doku oluşturur. Bazı fiziksel sorunlarda iyileştirici yönleri ile bir ‘yeşil altın’dır ısırgan…

Devamını oku…

Cilde gençlik veren doğal bakım kürleri

mahmure

Gözler, boyun ve dekolte bölgesi dikkat çekmek için bir ölçüdür. İlerleyen yaşlarda her kadının, bu bölgelerdeki sarkma, kırışıklık ve deformasyonlara karşı doğal çözümler için, evde kendine yarım saat bakım ayırması yeterlidir.

Er ya da geç, kadınlar bazı fiziksel değişikliklerle karşılaşıyorlar. Yaşla birlikte gelen deformasyonların yanı sıra, bakımsızlık kadını olduğundan da yaşlı gösteriyor. Cilt bozukluklarında yetersiz beslenmenin deriye çok zararlı olduğu ve kontrolsüz diyetlerin cildin bir numaralı düşmanı olduğunu da unutmamak gerekir. Ayrıca hızlı kilo kaybından kesinlikle kaçınmalısınız. Peki bütün bunlara doğal çözüm olarak neler yapabilirsiniz?

Sizlerden gelen hiçbir telefon ve maili yanıtsız bırakmıyoruz. Doğal şifa yollarını sorabilir, cilt sorunlarınızla, doğal kozmetikle ilgili çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz…

Devamını oku…

Güzelliğin en önemli 8 şifresi

e-kolay

Doğa, insanlara renkler ve çiçekler sunuyor. Harika kokularla birlikte renklerin de ilham kaynağı çiçekler kırılgan ve geçici olmalarına rağmen doğalarında tüm güzellik ögelerini bulunduruyor. Günümüzde çiçek özleri olmadan, hiçbir kozmetik üretilemez. Onlar şifa güçlerinin yanı sıra, güzel kokulu parfümlere de hayat veriyorlar. Birçok çiçek, özellikle parfüm üretimi için kullanılıyor. Çiçek özleri zengin vitaminler ve cildin korunması için aktif bileşenler içerir. Vücut, saç sağlığını korumak için çiçeklerdeki doğal özleri kullanmak çok önemli.(www.herbalisttarkan.com) Yıllardır dağ bayır demeden doğadaki sağlık, güzellik ve gençlik ögelerini araştırıyor, yeni doğal güzellik mucizelerinin insanlara ulaşması için çabalıyoruz. Bu kez sıra çiçeklerde…

Devamını oku…

Güzelliğin en önemli 8 şifresi

e-kolay

Güzelliği sadece pahalı makyaj malzemelerinde ve şık kıyafetlerde aramayın. Bazı gıdalar, vitaminler ve mineraller açısından zengin besinlerle gelen güzellik, kalıcıdır. En az haftada bir kez bu besinleri kullandığınızda, aynada gerçek güzellikle karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Ceviz: Ceviz, cildi nemlendirmek ve esnekliğini korumak için idealdir. E vitamini açısından zengindir. Cilt hücrelerini yeniler.

Mantar: Mantar kırışıklıkların görünümünü önlemek ve taze bir tene kavuşmanıza yardımcı olur. Gençlik iksiri özelliğinde güçlü antioksidanlar barındırır. Hücre yenileyici maddeler taşır.

Devamını oku…

Doğal otlarla cilt temizleme losyonları

e-kolay

Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, at kuyruğu, nane gibi otlarla evde yapacağınız losyonlar, hem cilde kadife gibi parlaklık sağlayan, hem de kırışıkları zamanla azaltan mükemmel birer doğal toniktir. Her gün temizlenen ciltte sorunlar kolay kolay barınmaz. Fakat hem cildi temizleyeyim hem de kırışıklıklara karşı mücadele edeyim diyorsanız, formülün doğada olduğunu belirtelim. Porselen görünümlü bir cilt elde etmek istiyorsanız, şifalı otların bu özelliğine göz atın. Yalnız kullanacağınız otların Anadolu’nun saf ve temiz topraklarından toplanmış olması gerekmektedir. Egzoz gazlarının olmadığı yerlerden elde edilmeli ve usülüne uygun olarak kurutulmuş özellikteki bitkiler tercih edilmelidir. (Zamanında toplanmış ve doğru biçimde kurutulmuş şifalı bitkilere nasıl ulaşacağınızı öğrenmek için maille danışabilirsiniz.)

Devamını oku…