top of page
"Tüm dağlar, tepeler, otlaklar birer eczanedir"
Paracelsus.
IMG_2720_edited.jpg

Herbalist Tarkan Güveloğlu Kimdir? 

 

1974 yılında Lokman hekimin memleketi Adana'nın,  Toros dağlarındaki bir ilçesi olan Feke'de doğdu. Türkiye'nin ilk modern bitki özleri fabrikasını Kadirli'de hayata geçiren ailenin çocuklarından birisidir.

 

Bir yandan okula giderken bir yandan da bitki özleri fabrikasında uçucu yağların çıkarılmasına yardımcı olurken bir yandan da Adana merkezde bulunan eczane kıvamındaki bir aktar dükkanı olan  Çağdaş Lokman Hekim'de çalışarak büyümüştür. 

 

Babası Türkiye'nin ilk Herbalisti Rahmetli Atabay Güveloğlu, ablası Fitoterapist ve Patolog Uzm. Dr. Elif Güveloğlu'dur. 
Şifalı bitkilerle ve bitki özleriyle insanların hastalıklarının tedavi edilmesinin fitoterapi eğitimi almış doktorların yapması gerektiğini savunmaktadır. Bilinçli kullanılmayan bitkisel ürünlerin fayda yerine zarar verebileceğini her platformda önemle vurgulamaktadır.

Tarkan Güveloğlu, Merkezi İstanbul Kadıköy' de bulunan Abt Doğal Ürünler ve Kozmetik ltd şti ' nin kurucusu ve sahibidir. 


Sakarya'da kurduğu tıbbi aromatik bitkiler bahçesinde organik şartlarda yetiştirdiği bitkilerden elde ettiği özlerle bitkisel ürünler üretmektedir. 


Allbio, Bio4, Apimega, Fitotea, Profenol markalarıyla web sayfasında (www.abtdogalurunler.com) , ve toptan, yurt içinde, yurt dışında satışa sunulan bir çok ürünü vardır. 


Uçucu yağların içinde doğmuş büyümüş birisi olarak yıllarca Fransa ve Almaya'da ki kaynakları araştırmıştır. 
Bezmialem üniversitesinde Aromaterapi eğitimi almıştır. Aromatik yağlardan spa ürünleri de üretmektedir. Refleksoloji, masaj terapisi eğitimleri de almıştır.

Çeşitli üniversitelerden Fitoterapi, Apiterapi, Sporcu beslenmesi uzmanlığı, Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimleri vardır.


Arıcılık eğitimleri vardır. Arıcılık da yapmaktadır. Allbio markası ile tüm arı ürünlerini üretmektedir. 
Hürriyet ve Milliyet' in internet sayfalarında köşe yazıları yayınlanmaktadır. @abtdogalurunler instagram sayfasında tecrübelerini ve ürünlerini paylaşmaktadır.

bottom of page